Katalog firm

Wekownia

Wekownia to projekt łódzkiej restauracji Bawełna. Oferuje możliwość zamówienia gotowych dań w słoikach. Są to zarówno dania obiadowe, zupy do podgrzania, konfitury, soki, jak i przetwory mięsne. Tworzone na podstawie wysokiej jakości składników, dania zamówione w Wekowni spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Bigos w słoiku

Bigos gotuje się wolniutko i etapami, tak by aromaty i odmienne konsystencje wymieszały się ze sobą, zyskując jednorodność i zaskakującą głębię smaku. Podstawą klasycznego bigosu jest naturalnie ukiszona kapusta, lekko chrupiąca, kremowa w kolorze i z tym cudownym chrzanowym posmakiem, który zdradza jej wysoką jakość.
Samo gotowanie przebiega niespiesznie i według kolejności, która została ustalona dawno temu, bo w XVIII wieku, i która obowiązuje do dziś. Bigos można kłaść w weki, tak jak to robi Wekownia, firma oferująca szeroki wybór dań obiadowych w słoikach, i po poddaniu pasteryzacji traktować jak konserwę.
Odgrzewanie bigosowi nie szkodzi, a wręcz przeciwnie, służy. To właśnie w procesie ponownego ogrzewania wydobywa się zachwycająca złożoność smaku. Cukier z miodu, śliwek i cebuli pod wpływem gorąca zamienia się w karmel, który dobrze równoważy kwasek z kapusty i pomidorów. Zaś podwędzana kiełbasa i aromatyczny susz grzybowy wnikają w każdy składnik potrawy i podbijają wyrazisty smak tego iście królewskiego dania.
W oczekiwaniu na stosowny moment bigos w słoiku przechowuje się w chłodnym miejscu. Potrawę należy podawać bardzo gorącą, z dodatkiem najlepszego pieczywa lub z kartoflami. Co ciekawe, za każdym razem smakuje odrobinę inaczej, ale zawsze wyśmienicie.

Kontakt

Ulica: Wólczańska 128/134

Kod: 90-527

Miejscowość: Łódź

www: https://wekownia.pl/

E-mail: info@wekownia.pl

Tel.: 422123330


Podobne firmy

Jawo

Każdy, kto choć raz spróbował gotowych dań, jakie produkuje firma Jawo, staje się naszym stałym Klientem. Nic w tym dziwnego - oferowane przez nas mrożonki produkowane są w Polsce z najwyższej jakości...